wtorek, 21 lutego 2017

Święto Przewodników


Przewodnik turystyczny to niezwykle pasjonujący, urozmaicony i ciekawy zawód. Jego zadaniem jest przekazanie wiedzy historycznej o miejscach, w którym działy się istotne wydarzenia w naszych dziejach. W Polsce jest wiele ważnych obiektów, szlaków, tras, które zaznaczone są przez historię, bohaterskie czyny i fakty. Zadaniem przewodnika jest wyselekcjonowanie takich informacji, by wzbudzić zainteresowanie zwiedzających, rozsądne wyeksponowanie istotnych spraw. Ważna jest tutaj merytoryka oprowadzania grup, z uwzględnieniem preferencji turystów, ich wieku a nawet profesji. To nie tylko aspekt przekazywania wiedzy i oprowadzenia po obiekcie czy trasie, lecz także umiejętność obserwacji grupy, integracji z nią, wyczucia sytuacji i profesjonalna realizacja programu. Jego opowieści, komentarze i uwagi mają na celu jak najlepsze przybliżenie danego miejsca, tak by turysta wyjechał z bagażem wartościowych informacji oraz poczuciem dobrze spełnionego czasu.  Z tego względu warto korzystać z przewodników licencjonowanych, którzy odbyli odpowiednie szkolenie i mają przyznane legitymacje oraz certyfikaty potwierdzające ich uprawnienia. Wówczas mamy gwarancję solidnie wykonanej pracy. 

Wszystkim przewodnikom w ich pięknym święcie życzę spełnienia w ich pracy na szlakach turystycznych, satysfakcji i samych sukcesów!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziekuję.