wtorek, 5 kwietnia 2016

Wspomnień czar...

Świat technologii zmienia się bardzo szybko. Coraz wiecej pojawia się nowych modeli samochodów, telefonów komórkowych, sprzętu AGD, RTV i gadżetów ułatwiających życie. Dziś młode pokolenie nie wyobraża sobie życia bez wielu z nich i trudno im pojąć, że jeszcze nie tak dawno nie można było wysyłać sms -y czy rozmawiać przez Skypa z kimś na końcu świata. Dlatego doceniamy każdą inicjatywę, która umożliwia spotkania z przeszłością i u wielu osób budzi nostalgiczne wspomnienia.

Tak jest w przypadku Muzeum Zabytków Kultury Technicznej mieszczącym się w Gnieźnie przy ul. Wrzesińskiej na terenie dawnych koszar. To ciekawe przedsięwzięcie pasjonatów, którzy pragną przybliżyć uroki dawnych czasów. Pomysł utworzenia muzeum zrodził się z pasji i miłości do motorów. Ma to odzwierciedlenie w aktualnej wystawie, która w głównej części poświęcona jest motorowi SOKÓŁ ale też innym sprzętom dziś już zapomnianym jak np. dawne telefony czy pralka "Frania".

W dzisiejszym dniu tę ekspozycję mogli obejrzeć przewodnicy gnieźnieńscy, dla których zostało zorganizowane zwiedzanie zgromadzonych perełek motoryzacji polskiej i  technologii sprzed lat. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziekuję.