czwartek, 25 czerwca 2015

Wystawa dawnej twórczości


Do 4 października 2015 roku w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie prezentowana jest wystawa pt. " Dawna wytwórczość na ziemiach polskich", która eksponuje kilka wybranych rzemiosł, które były wykonywane w epoce brązu, żelaza i wczesnego średniowiecza. Można dowiedzieć się na czym polegało krzemieniarstwo neolityczne, brązownictwo, garncarstwo, hutnictwo, tkactwo, złotnictwo i rogownictwo. Ekspozycja skupia się bardziej na technice wykonywania przedmiotów, począwszy od pozyskiwania surowców, poprzez kolejne etapy produkcji aż do finalnego efektu pracy. Większość eksponatów jest unikatowa i nie pokazywana do tej pory na żadnej wystawie.

Ciekawostką jest możliwość mobilnego obejrzenia niektórych eksponatów, o której więcej tutaj.

W związku z wystawą i jej nowymi możliwościami, w dniu dzisiejszym, zostało zorganizowane spotkanie z przewodnikami gnieźnieńskimi. Po oprowadzeniu po ekspozycji przez kuratora wystawy Łukasza Kaczmarka, została zaprezentowana nowa aplikacja, którą można pobrać na komórkę lub tablet poprzez Google play lub ze strony muzeum. 

Autor scenariusza i kurator wystawy: Łukasz Kaczmarek
Ilustracje i projekty graficzne: Marta Czarnecka
Aranżacja wystawy: Łukasz Kaczmarek
współpraca: Łucja Drzewiecka-Ranoszek
Redakcja i opracowanie katalogu wystawy: Łukasz Kaczmarek
Redakcja wydawnicza: Dariusz Stryniak
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
29 kwietnia – 4 października 2015 r.
sala wystaw czasowych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziekuję.