niedziela, 22 lutego 2015

Z wizytą w Strzelnie


W ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Zarząd Oddziału PTTK wspólnie z Parafią Św.Trójcy w Strzelnie  zorganizowali spotkanie na Wzgórzu św. Wojciecha dla chętnych poznania historii stzreleńskich kościołów.

Strzelno położone jest w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie mogileńskim, na pograniczu Kujaw i Wielkopolski.

To niewielkie miasteczko liczy sobie około  12400 mieszkańców i zajmuje 446 ha powierzchni. Często pomijane jest przez turystów, którzy podążają do Kruszwicy i dalej, nie wiedząc, ze przejeżdzają obok dwóch wyjątkowych zabytków  Szlaku Piastowskiego: Kosciół św. Trójcy i Rotundy św. Prokopa. O nich właśnie opowiadał dziś zgromadzonym osobom przewodnik i kustosz Damian Rybak. Jak zwykle w ciekawy sposób ujawniał sekrety i historię romańskich budowli. W atrakcyjny sposób minął czas osobom przybyłym zarówno z samego Strzelna a także okolic w tym przewodnicy z Gniezna, którzy reprezentowali środowisko Pierwszej Stolicy Polski. Zwiedzanie było połączone z konkursem, w którym każdy mógł wygrać drobne upominki, promocją folderów oraz poczęstunkiem kawą i ciastkami w kawiarence Norbertańskiej.


ekipa z Gniezna
a tu ja :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziekuję.