poniedziałek, 18 listopada 2013

Muzeum Początków Państwa Polskiego


Muzeum Początków PaństwaPolskiego jest jednym z ważniejszych obiektów Szlaku Piastowskiego. Prowadzi działalność edukacyjną poprzez lekcje muzealne, wykłady historyczne, archeologiczne, wystawy stałe i czasowe. W 2011r. muzeum przeszło gruntowny remont. Dzięki temu zyskało nową oprawę. Można w nim oglądać najnowszy seans w technologii 3D opowiadający o początkach państwa polskiego  w trzech odsłonach. I część pt. „Państwo”, II część pt. „Źródła” i III część pt. „Kultura”

Oprócz filmów można zbaczyć ekspozycje stałe i czasowe. Ciekawym pomysłem jest tzw. Oś czasu, która prezentuje chronologiczne wydarzenia z początków państwa polskiego od X wieku do 1370 roku czyli do  końca panowania Kazimierza Wielkiego – ostatniego z rodu Piastów. Uzupełnieniem jest wystawa obrazów „Piastów malowane dzieje”, gdzie można usłyszeć wiele ciekawych legend o naszych przodkach.

hol główny
plan dwóch katedr: gotyckiej i romańskiej
źródło foto: www.mppp.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziekuję.