poniedziałek, 5 maja 2014

U Diabła Weneckiego


Wenecja - miejsce urokliwie położone między trzema jeziorami: Biskupińskim, Weneckim i Skrzynka. Jest dodatkową atrakcją na szlaku wycieczek zwiedzających niedaleki Biskupin. Właścicielem tych ziem w XIV wieku był Mikołaj Nałęcz, który zbudował tu kamienno - ceglany zamek w 1390 roku. Mikołaj Nałęcz był sędzią kaliskim i nakielskim kasztelanem. Wobec swoich poddanych wykazywał swój okrutny charakter dlatego już za swojego życia był nazywany "Diabłem Weneckim". 


Dziś - po zamku pozostało niewiele - ruiny górują nad okolicą i są świadkiem dawnych historii. Od tego roku zmieniła się aranżacja terenu. Do tej pory do ruin można było dojść bez opłat. W tym roku, by wejść do nich trzeba, kupić bilet w kasie Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Obejmuje on zwiedzanie muzeum, ruiny i maszyny oblężnicze, które pojawiły się w Wenecji jako dodatkowa atrakcja. Nowością jest także  możliwość wejścia na ruiny i obejrzenia dawnego dziedzińca zamku.     Cena biletu 10 zł i 8 zł. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziekuję.